“Zima nie jest zła” z BuggyGym

Dzisiaj – 30 stycznia – w dziesięciu polskich miastach i jednym szkockim rodzice z małymi dziećmi spotkali się o tej samej godzinie (11.00) na wspólnym spacerze z elementami treningu BuggyGym.
W Bielsku-Białej, a dokładnie w Wapienicy, na drodze prowadzącej do zapory, wspólnie ćwiczyła liczna grupa rodziców wraz z wózkami. Były także rodzinne konkurencje z atrakcyjnymi nagrodami, dobra zabawa, a zarazem poszerzenie wiedzy rodziców na temat bezpiecznego spędzenia czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu w okresie zimowym. Mówiono między innymi jak przygotować malucha na spacer w zimie i jak wzmacniać organizm dziecka aby nie chorowało.
Skąd pomysł dzisiejszej akcji? Stowarzyszenie BuggyGym – organizujące treningi dla mam z małymi dziećmi w wózku – postanowiło zachęcić rodziców do aktywnego wypoczynku z dzieckiem i stworzyło ogólnopolską kampanię społeczną “Zima nie jest zła”. Kampanię wspierają specjaliści współpracujący ze stowarzyszeniem: lekarze (m. in. prof. dr hab. n.med. Janusz Książyk), fizjoterapeuci, instruktorzy fitness, terapeuci integracji sensorycznej i pedagodzy, którzy zauważyli, że w okresie zimowym rodzice małych dzieci, w obawie przed przeziębieniem, nie chcą wychodzić z dziećmi na zewnątrz.
Kompleks „nowe miasto” w 100% popiera akcję! Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z dzisiejszego spaceru.