Wyścigi Wózków w chodzie w kompleksie “nowe miasto”

Na terenie kompleksu “nowe miasto” dobiegł końca Pierwszy Międzynarodowy Wyścig Wózków w chodzie. Rodzinne zawody odbywały się równocześnie
w ponad 50 polskich i czeskich miastach. Uczestnicy mieli do pokonania odległość stu kroków na wyznaczonej przez organizatorów trasie. Bieg z wózkiem był niedozwolony!
W Bielsku-Białej przy ul Legionów 26/28 od godziny 14.00 przybywało rodzin startujących w wyścigach. Deszczowa pogoda nie odstraszyła uczestników,
a zabawa była doskonała.
Zawody odbywały się w trzech różnych kategoriach – wyścigi dla mam, tatusiów i całych rodzin. Chętnych w Bielsku-Białej nie brakowało. Przed startem była obowiązkowa rozgrzewka, która bardzo spodobała się zarówno małym jak i dużym uczestnikom. Było m.in. malowanie twarzy dzieciom, warsztaty kulinarne dla starszych dzieci prowadzone przez Laboratorium Smaku oraz Zumba Kids.
Celem wydarzenia było zachęcenie rodziców wraz z dziećmi do ruchu. Pokazanie, że dziecko nie jest przeszkodą w prowadzeniu aktywnego trybu życia na świeżym powietrzu.

Wydarzenie „Rodzino, rusz się z BuggyGym!” jest uroczystym otwarciem akcji „Mama w ruchu”, która potrwa od 10 kwietnia do 10 maja oraz częścią programu “Rusz się” (www.ruszsie.org), którego celem jest wsparcie pasjonatów, osób lubiących wychodzić z inicjatywą i bezinteresownym zachęcaniem innych do różnych form aktywności sportowych.

Czym jest BuggyGym?

BuggyGym jest Stowarzyszeniem z siedzibą w Bielsku-Białej, które promuje aktywne spędzanie czasu rodziców małych dzieci. Członkami Stowarzyszenia są lekarze, fizjoterapeuci, instruktorzy fitness, pedagodzy i inni, którzy wspólnie opracowali plan treningowy ćwiczeń dla mam z wózkiem dziecięcym. Przeszkoleni przez Stowarzyszenie instruktorzy prowadzą zajęcia dostosowane indywidualnie dla matek w każdym okresie po porodzie. Dołożono wszelkich starań, żeby ćwiczenia były nie tylko ciekawe i rozwijające, ale przede wszystkim bezpieczne – zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Dużym atutem jest fakt, że zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z dzisiejszego dnia.