Stowarzyszenie Nocna Jazda Bielsko – Biała otworzyła sezon

Mróz i śnieg nie odstraszyły fanów motoryzacji, którzy przyjechali w sobotę – 16 stycznia – na teren kompleksu “nowe miasto” aby uczestniczyć w zlocie organizowanym przez Stowarzyszenie Nocna Jazda Bielsko-Biała otwierającym sezon 2016.
Były konkursy, oglądanie samochodów, a około 30 załóg wystartowało w nocnym rajdzie przez centrum Bielska-Białej. Liczyła się nie prędkość ale praca zespołowa i orientacja w terenie.
Uczestnicy przed startem otrzymali książeczki drogowe z opisami, w których zaznaczone były tylko skrzyżowania, światła, punkty kontrolne i za ile metrów skręcić. Musieli też jechać zgodnie z przepisami, ponieważ za zbyt wczesny przyjazd – czyli przekroczenie dozwolonej prędkości na trasie – były punkty karne.
W rajdzie uczestniczyli nie tylko bielszczanie ale także osoby, które przyjechały z daleka i nie znały naszego miasta na przykład zespół z Chełma! Dla nich najważniejsze było to, że dojechali na zlot i rajd ukończyli.
Uczestnicy spotkania, którzy nie wyjechali w trasę brali udział w teście Stewarta organizowanym przez bielski WORD. Kierowcy, którzy najlepiej się spisali zostali nagrodzeni przez Dyrektora WORD-u.
“Sezon 2016 uważamy za otwarty. Przed nami nowy rok i nowe plany”- mówi Łukasz Zontek prezes NJBB.
Mocne oklaski uczestników na zakończenie zlotu dla organizatorów w podziękowaniu za sobotni rajd były najlepszą odpowiedzią na pytanie czy impreza się podobała.

Zapraszamy do oglądnięcia krótkiego materiału od Aerial & Recon Media tutaj oraz do naszej galerii zdjęć poniżej.

Zaczynamy rajd