Rodzino, rusz się z BuggyGym!

20160318_213623

10 kwietnia 2016 r. w 11 polskich miastach (Bielsko-Biała, Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Katowice, Białystok, Bydgoszcz, Rybnik, Ustroń i Zalewo) odbędzie się plenerowe wydarzenie „Rodzino, rusz się z BuggyGym!”. W ramach wydarzenia zaplanowane są PIERWSZE MIĘDZYNARODOWE WYŚCIGI WÓZKÓW W CHODZIE. Zawody odbędą się w ponad 50 polskich i czeskich miastach i trwać będą w godzinach od 14.00 do 17.00.

Impreza bielska odbędzie się na terenie kompleksu “nowe miasto” przy ul. Legionów 26/28 i trwać będzie w od godz. 14.00 do godz. 17.00.
Wyścigi będą polegały na szybkim marszu, a uczestnicy pokonają odległość stu kroków. Zawody będą rozgrywane w różnych kategoriach: – wyścigi dla mam, ojców oraz dla rodzin (2 osoby trzymają wózek). Wyścigi są całkowicie bezpieczne dla maluchów znajdujących się w wózkach – BIEG Z WÓZKIEM JEST NIEDOZWOLONY!

Organizatorzy zapewnią doskonałą zabawę dla całych rodzin. Będzie m.in. malowanie twarzy dzieciom, zamek dmuchany, warsztaty kulinarne dla starszych dzieci prowadzone przez Laboratorium Smaku oraz Zumba Kids.
Celem wydarzenia jest zachęcenie oraz aktywizowanie rodziców wraz z dziećmi do ruchu. Pokazanie, że dziecko nie jest przeszkodą w prowadzeniu aktywnego trybu życia na świeżym powietrzu.

Wydarzenie „Rodzino, rusz się z BuggyGym!” jest uroczystym otwarciem akcji „Mama w ruchu”, która potrwa od 10 kwietnia do 10 maja oraz częścią programu “Rusz się” (www.ruszsie.org), którego celem jest wsparcie pasjonatów, osób lubiących wychodzić z inicjatywą i bezinteresownym zachęcaniem innych do różnych form aktywności sportowych.
Na MIĘDZYNARODOWE WYŚCIGI WÓZKÓW W CHODZIE można zapisać się pod adresem www.wyscigiwozkow.pl.

Czym jest BuggyGym?

BuggyGym jest Stowarzyszeniem z siedzibą w Bielsku-Białej, które promuje aktywne spędzanie czasu rodziców małych dzieci. Członkami Stowarzyszenia są lekarze, fizjoterapeuci, instruktorzy fitness, pedagodzy i inni, którzy wspólnie opracowali plan treningowy ćwiczeń dla mam z wózkiem dziecięcym. Przeszkoleni przez Stowarzyszenie instruktorzy prowadzą zajęcia dostosowane indywidualnie dla matek w każdym okresie po porodzie. Dołożono wszelkich starań, żeby ćwiczenia były nie tylko ciekawe i rozwijające, ale przede wszystkim bezpieczne – zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Dużym atutem jest fakt, że zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu.