Pierwszy raz na “nowym mieście”

Pierwszy raz na “nowym mieście” byliśmy świadkami zdjęć do serialu kręconego w Bielsku – Białej. Z przyjemnością oglądało się pracę na planie zgranego zespołu, w którym dbano o to aby, każdy czuł się komfortowo.

Tematem serialu jest przede wszystkim młodość, dorastanie, ciekawość świata oraz związane z tym przekraczanie granic.
Aktorzy – utalentowana młodzież, z których większość to bielszczanie, w bardzo naturalny sposób ukazują jak wygląda ich życie w XXI wieku, z czym zmagają się na co dzień i o czym dorośli często zapominają.
Premiera pierwszych odcinków serialu “Pierwszy raz” odbyła się 2 września tego roku w kinie Helios w Galerii Sfera. Powstają kolejne odcinki, a akcja toczy się w dobrze znanych lokalizacjach Bielska-Białej.


Pomysłodawczynią i scenarzystką serialu jest znana w Bielsku Agnieszka Szulakowska. Za reżyserię odpowiada Wiktoria Bednarczyk, a za zdjęcia Jacek Szpros.

W obsadzie znajdziemy takie nazwiska jak: Jadwiga Grygierczyk, która brawurowo wcieliła się w postać babci jednej z bohaterek, Olga Łasak (Malwina Lazurowska), Błażej Olma (Lucjan Magrowicz). Twórcy serialu do udziału zaprosili także osobowości YouTuba. Karol Osentowski (Studio Accantus), Michał Sieńkowski (“Nieprzygotowani”), w kolejnych odcinkach pojawi się Danny Ferreri. W naszym kompleksie nagrywano scenę z udziałem Weroniki Bolchajmer.

Na zdjęciach – Weronika Bolchajmer – modelka – serialowa Mercedes Sky
Aleksandra Huczek – serialowa Alicja
Magdalena Matejko – serialowa Klaudia
Amelia i Martyna z agencji Grabowska Models