Perfect Fit Magazine – magazyn lifestylowy dla mężczyzn w Kuwejcie, tworzony w Bielsku – Białej!

PFM_coverStacjonująca w Bielsku-Białej firma Refocus Media Poland została wydawcą kuwejckiego magazynu Perfect Fit. Tworzony w budynku A kompleksu “nowe miasto” tytuł to nowość na kuwejckim rynku wydawniczym. Stworzony z myślą o nowoczesnych mężczyznach magazyn, porusza tematykę lifestyle & fitness, a treści zachęcają do aktywnego, zdrowego i stylowego spędzania czasu.

Pierwszy numer ukazał się w lutym br. i szturmem podbił kuwejcki rynek wydawniczy. Redaktorem naczelnym pisma jest prezes polskiego oddziału firmy Refocus Media– Katarzyna Khanna. Zespół graficzny odpowiada za tworzenie najwyższej jakości oprawy graficznej, a team marketingu zarządza stroną www, kanałami social media i promocją online.

„Zanim magazyn wszedł na rynek, koncepcja tworzona była przez niemal dwa lata” – wspomina Katarzyna Khanna, prezes Refocus Media Poland, redaktor naczelna magazynu Perfect Fit.„Obecnie wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku. Treści artykułów tworzone są przez nas zespół w Wielkiej Brytanii, następnie w Polsce opracowujemy i optymalizujemy oprawę graficzną, a także zajmujemy się promocją i komunikacją Perfect Fit w Internecie. Kolejnym etapem realizacji numeru jest tłumaczenie na język arabski i dostosowanie układu graficznego do wymogów czytelników, za te działania odpowiada nasze biuro w Kuwejcie”.

Efektem pracy jest magazyn pełen atrakcyjnej grafiki oraz fotografii. Dynamiczne zdjęcia zostały wykonane podczas sesji zdjęciowych, w których udział wzięły znane osobistości kuwejckiej kulturystyki.

Nowością jest również model dystrybucji, który odbiega od przyjętych i znanych norm. Magazyn nie jest dostępny w sklepach czy kioskach, ale dystrybuowany w sieciach partnerskich siłowni i sklepach z suplementami.

Pierwszy numer magazynu został opracowany we współpracy z siłownią Oxygen i znakomitym, utytułowanym kulturystą z Kuwejtu Ahmed Ali Ashkanani na okładce. Wydanie rozeszło się w ciągu kilku dni w nakładzie 10 000 kopii.