Nowy sezon, nowe miejsce, nowa niespodzianka

Nocny rajd na orientację startuje punktualnie o godzinie 19.00w sobotę16 stycznia. Będzie przejazd ulicami Bielska – Białej, rozpoczynający się przy
ul. Legionów 26 z kompleksu „nowe miasto” – zaplanowana trasa to pilnie strzeżona tajemnica. Zgłaszających się uczestników zimowa aura nie zniechęca wręcz przeciwnie impreza cieszy się dużym zainteresowaniem.

NJBB
Chodzi o to aby poznać miasto, zakamarki, które w codziennym pośpiechu są omijane. Będzie to „odkrywanie” Bielska – Białej na nowo” – mówi Łukasz ZontekPrezes Stowarzyszenia Nocnej Jazdy Bielsko-Biała. Przejazd w charakterze rajdu na orientację jest przejazdem zgodnym z przepisami ruchu drogowego, kodeksem drogowym, każda załoga biorąca udział w przejeździe zobowiązuje się do przestrzegania prawa o ruchu drogowym.

z archiwum NJBB

z archiwum NJBB

Naszą ideą jest aby zaszczepić w młodych ludziach pasję do motoryzacji, zmienić wizerunek pirata drogowego. Jestem dumny, że jestem stąd, chcę promować miasto, chcę aby się coś działo pozytywnego. Masz samochód, masz pasję to przyjedź, chcemy aby była to imprez samochodowa skierowana do ogólnego grona bez podziału na biednych czy bogatych, bądź na rodzaj marki samochodu. Na każdy zlot mamy nową atrakcję jest to konkurs lub gość specjalny jak np. Projekt86” – tłumaczy Łukasz Zontek.

Stowarzyszenie Nocna Jazda Bielska – Białej to grupa 15 osób, każdy ma swój zakres działań i jeden drugiego wspiera. Drift, Rajdy, Motocross, KJS, Tuning, mechanika, wszystko znajdziesz u nich przy okazji można się dobrze pobawić w miłym, wyrozumiałym towarzystwie podczas wypadu na grilla, jezioro, sanki kuligi bądź… MotoPasterki! Swoją działalność rozpoczęli w 2014 roku, jako Stowarzyszenie NJBB istnieją od ponad pół roku.

Łukasz Zontek wspomina pierwszy zlot, kiedy przyjechało 40 samochodów, na kolejnych samochodów przybywało w szybkim tempie równolegle z ilością fanów na Fan page, obecnie jest ich prawie 5 tysięcy! Stowarzyszenie Nocna Jazda Bielska- Białej cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodych jak i starszych osób.

z archiwum NJBB

z archiwum NJBB

Organizatorzy nie kryli zaskoczenia obserwując ilość osób, które odwiedziły listopadowe zakończenie sezonu. Dla wyznawców motoryzacyjnej perfekcji, zapachu benzyny zloty tego typu to raj, kochają atmosferę wyczuwalną na kilometry i niepowtarzalny klimat ,który unosił się w powietrzu.
Zatem otwieramy nowy sezon, w nowym miejscu i z nowymi niespodziankami” – mówi Łukasz Zontek.

Kogo ominęły poranne wiadomości w Radiu Zet Gold na temat sobotniej imprezy może odsłuchać je tutaj:
http://www94.zippyshare.com/v/ZMnb4sq1/file.html
http://www94.zippyshare.com/v/AwtOjvFP/file.html