Niezapomniana niedziela – Cars & Coffee – za nami

Była silna reprezentacja klasycznych pojazdów z regionu. Limuzyna Tatra 603 o pięknie brzmiącym silniku v8, chłodzonym powietrzem jako jedna z pierwszych wjechała na parking naszego kompleksu. Fantastyczna, francuska elegancja – Cintroen SM sportowy klasy GT od razu zyskał wielu amatorów.

DSC_0753

DSC_0791

Wzroku nie można też było oderwać od trzech Corvette – C3 hitu lat 70 – tych, marzenia wielu młodych ludzi w Stanach. Była wersja Cabrio z ’67 roku, a także Chevrolett Corvette „Targa” w białym kolorze ze zmienionym bocznym wlotem powietrza oraz Chevrolett Corvette bordowa „Targa” po liftingach.

DSC_0283

DSC_0392

Wyjątkowy egzemplarz Alfa Romeo 4C, przykuwał uwagę tuż przy kawiarni. Idąc na doskonałą kawę nie można było oderwać od niego wzroku. Jego agresywny wygląd, mała waga i masa przy silniku o mocy 240 KM powodują, że jazda tym samochodem jest niesamowitym przeżyciem. Dźwięk 4C było słychać podczas imprezy kilkakrotnie.

DSC_0598

W porannym słońcu doskonale prezentowały się: Oldsmobile Tornado, Ford Mustang oraz Ford Mercury Comet. Można było poczuć prawdziwą moc i klimat tych aut.

DSC_0300

DSC_0528

DSC_0402

Wooded Combi przypominający Forda Country Squire LTD, “żywcem” wyjętego z filmu „Wakacje w krzywym zwierciadle”, oklejony mnóstwem winiet, pozwolił poczuć klimat prawdziwych wakacji w stylu amerykańskim.

DSC_0734

Trudno wymienić wszystkie modele samochodów, które widzieli bielszczanie odwiedzający kompleks „nowe miasto” w minioną niedzielę.

DSC_0630

Auta współczesne takie jak BMW, Mercedes, Porsche GT3 do jazdy na torze oraz Porsche Panamera z lekko zmienionym układem wydechowym były podziwiane przez cały czas. Obok przepięknego, pomarańczowego Porsche 911 z chłodzonym powietrzem boxerem nikt nie przeszedł obojętnie.

DSC_0501

Aston Martin DB9 z 12-cylindrowym silnikiem V o pojemności 6 litrów, którego niezapomniany ryk było słychać w całym kompleksie zyskał wyrazy uznania.

DSC_0746

Z nowych, współczesnych maleństw przyjechały również Austin Mini i „malutki” Chatenet, cały z tworzywa o czarnej matowej barwie.

DSC_0315

Wspaniałą replikę Audi Quattro, sportowego modelu bielskiego producenta amatora, pozytywnie „wkręconego” w rajdy trudno było przeoczyć. „Cena oryginalnego egzemplarza jest bardzo wysoka dlatego zbudowanie repliki nie jest ujmą na honorze, a wręcz przeciwnie świadczy o doskonalej znajomości techniki. Ukłon w stronę tradycji i zamiłowania sportowego właściciela” – mówi Tomasz Jagodziński – inicjator i koordynator motoryzacyjnego spotkania.

DSC_0540

Wjazd skuterów Vespy, przeniósł nas na chwilę do słonecznej Italii. Na koniec mieliśmy możliwość zobaczyć przepiękne czerwone Ferrari.

DSC_0763

DSC_0719

Równolegle na torze ZygZak Karting między godziną 11.30, a 12.00 miał miejsce przejazd naszego kartingowego mistrza – Tymka Kucharczyka. Obserwując jego poczynania na torze trudno było uwierzyć, że Tymek ma dopiero 9 lat. Wygląda na to, że urodził się za kierownicą, a wicemistrzostwo we Włoszech nie było dziełem przypadku.

DSC_0584