Każdy zasługuje na drugą szansę

W Zakładzie Karnym w Goleniowie rozpoczyna się niecodzienny kurs resocjalizacji. Grupa więźniów z wysokimi wyrokami dostaje pod opiekę bezdomne psy. Czworonogi swoje już w życiu przeszły – to trudne, skrzywdzone, półdzikie i uparte zwierzęta. Osadzeni mają osiem tygodni, albo wyszkolą psy tak, że będą nadawały się do adopcji, albo trafią za kraty do schroniska. Nad wszystkim czuwa kapitan Tomek – pomysłodawca kursu i wielki miłośnik zwierząt.
Czy zdoła przekonać osadzonych do pracy z psami i czy psy im zaufają? Nikt jeszcze nie wie, że wraz z końcem kursu kapitan odchodzi ze służby. To jego ostatnia misja, ostatnie zadanie a dla więźniów i psów być może ostatnia szansa, żeby ich życie zmieniło się na lepsze.

Tadeusz Chudy – reżyser i operator
Bartosz Łuniewski – scenarzysta
Jakub Chojnacki – reżyser dźwięku
Daniel Gąsiorowski – montażysta
Rafał Sakowski – producent
Aga Zając – promocja

Sfora to filmowa opowieść o osadzonych w goleniowskim więzieniu, którzy w ramach procesu resocjalizacji opiekują się psami ze schroniska. Celem programu jest wsparcie readaptacji społecznej więźniów oraz zaznaczenie, jak wielka więź może wytworzyć się między czworonogiem (w tym wypadku trudnym, agresywnym) a człowiekiem. Zapraszamy Was do wspólnego poznawania tej historii. Już jutro na ekipę IRIS MEDIA czeka pierwszy wywiad
na zaproszenie Radio Silesia. Materiał na antenie usłyszymy w najbliższą środę – zapraszamy.