Güdel, niezawodność i odpowiedzialność

Grupa Güdel jest producentem wysoko precyzyjnych elementów maszyn i dostawcą wysokiej klasy rozwiązań w dziedzinie automatyzacji. Szeroki asortyment wyrobów firmy obejmuje tory liniowe, zębatki, zębniki, układy przenoszące napęd, moduły liniowe i roboty typu gantry.
Güdel dobiera odpowiednie wyroby w celu stworzenia kompletnych systemów z możliwością inteligentnego sterowania do zastosowania w następujących branżach: produkcja samochodów, opon, obróbka metali, kolejnictwo, logistyka wewnętrzna, farmaceutyka, drewno i obróbka drewna, energia odnawialna, przemysł lotniczy i kosmonautyka. Technologia Güdel jest synonimem innowacji, jakości i modułowości.
Grupa Güdel zatrudnia razem około 1100 pracowników, bazując na ponad trzydziestu różnych lokalizacjach, rozmieszczonych na całym świecie. Firmę – od jej założenia ponad sześćdziesiąt lat temu – prowadzi ta sama rodzina. Grupa Güdel kieruje się w swojej działalności takimi wartościami, jak zrównoważony rozwój, niezawodność i odpowiedzialność. Firma ma swoją siedzibę w Szwajcarii.

Oddział firmy Güdel znajduje się na terenie kompleksu “nowe miasto” w budynku H jak Hamburg.

Dla wszystkich osób, które spędziły majowy weekend na stoku zamieszczamy interesujący materiał o firmie Güdel , bez której dyskretnej obecności ważne wydarzenia sportowe nie mogłyby się odbyć. Zatem przez moment cofnijmy się w czasie do Bischofshofen…

Bischofshofen, 6 stycznia 2016 r. Podobnie jak w ubiegłym roku, w tegorocznym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Bischofshofen firma Güdel zapewniała niezawodny transport wszystkim sportowcom z doliny aż do pomieszczenia dla skoczków narciarskich i dalej, na podest startowy. W tym elitarnym wydarzeniu zwycięzcą został 23-letni Peter Prevc ze Słowenii, który wygrał nie tylko zawody w tym dniu, ale także cały konkurs. Przed samym konkursem spadł świeży śnieg, warunki pogodowe w ostatnim dniu zawodów były idealne, co sprawiło, że atmosfera na skoczni była elektryzująca. Skoczkowie skakali z wysokości 140m, osiągając prędkość nawet 100 km/h.
W drugim roku eksploatacji kolejka napędzana mechanizmem zębatym Güdel wielokrotnie zapewniła niezawodny transport sportowców, zespołów, organizatorów, przedstawicieli prasy, fanów, a także sprzętu. Pasażerowie byli pod wrażeniem płynnej jazdy kolejki i podziwiali wspaniały widok skoczni, stadionu i całej doliny.
Szczególną cechą windy jest funkcja wyważania jej platformy, na którą może wejść nawet osiem osób. Inteligentny system sterowania podnosi lub obniża stronę platformy skierowaną ku dolinie, dzięki czemu jest ona zawsze ustawiona poziomo i zapewnia pasażerom komfortową jazdę.



Poruszająca się z prędkością do 2 metrów na sekundę kolejka może nie tylko wjeżdżać na pochyłości powyżej 70%, ale także pokonywać zakręty. Bezobsługowa kolejka z funkcją automatycznego sterowania może zatrzymywać się i zmieniać kierunek w dowolnym momencie. Dostępne są liczne konstrukcje platform dla różnych rodzajów transportu. Proces wchodzenia na platformę i schodzenia z niej można przyspieszyć, montując z boku wejścia i wyjścia. System dopasowuje się do profilu stoku, zajmuje mało miejsca i działa w sposób zrównoważony, ponieważ energia jest odzyskiwana za każdym razem, kiedy następuje powrót do doliny.

Skoczkowie narciarscy mogą śledzić pozostałą część konkursu podróżując kolejką Güdel wzdłuż skoczni, a kibice mogą wiwatować na ich cześć. Kolejka, pieszczotliwie zwana „kabrioletem”, jeździ od stadionu, na którym gromadzi się publiczność, do pomieszczenia dla skoczków i dalej do drugiej, mniejszej skoczni. Następnie druga kolejka przewozi pasażerów bezpośrednio do stanowiska startowego głównej skoczni. Pokonuje ona pochyłości, spadki i zakręty w doskonałym stylu. Windy Güdel były eksploatowane bez przerwy przez dwa dni konkursu. Każda z dwóch wind wykonała bez problemu ponad 300 przejazdów w czasie ponad dwudziestu godzin podczas trwającego dwa dni konkursu.

Ponad 25 000 fanów przybyło pod skocznię, aby podziwiać sportowców, a miliony widzów oglądały konkurs w telewizji. Imprezę narciarską, po wręczeniu nagród, zakończył widowiskowy pokaz ogni sztucznych.

Zdjęcia i materiał prasowy z archiwum firmy Güdel