Gdzie są obrazy znanej artystki?

Odpowiadając na Wasze pytania, gdzie są obrazy znanej artystki Joanna Fodczuk z budynków A i H naszego kompleksu – uchylamy rąbka tajemnicy i informujemy, że w Muzeum Historycznym w Bielsku – Białej. Zapraszamy na Wernisaż wystawy już 5 października.

1-

Wyjątkowe obrazy znanej artystki Joanny Fodczuk – Garcia można było do tej pory oglądnąć na terenie kompleksu „nowe miasto” w budynku A jak Amsterdam, H jak Hamburg oraz B jak Bruksela. Do dnia 30.12.2018r. prace artystki znajdują się na wystawie w Muzeum Historycznym w Bielsku – Białej.

Moje malarstwo to pejzaż wewnętrzny, osobista mapa dróg, po których wędrują poprzez ogrody, nieba i pustynie moje refleksje nad życiem. Ten wizualny dziennik jest zapiskiem doświadczeń nowo odkrytych światów.” – mówi o swoich pracach Joanna Fodczuk – Garcia.

Joanna Fodczuk – Garcia mieszkająca i pracująca od 1997 roku w Los Angeles jest rodowitą bielszczanką. Zajmuje się malarstwem, collage, obiektem i instalacją. Jest absolwentką PWSSP (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu. W 1997 roku obroniła dyplom w zakresie malarstwa
w pracowni prof. Jerzego Kałuckiego.

Wybrane wystawy indywidualne i zbiorowe:
Kurier Plus Gallery NYC, NY; Emart Gallery NYC, NY; Greifswald, Germany; Boernicke Castle
Bernau Bei Berlin, Germany; ASTO Gallery Los Angeles, CA; Galeria del Sur Mexico City,
Mexico; LELA Modern Art Gallery Los Angeles, CA; International Free Festival Jeju Island,
Seoul, South Korea; Transformations, NY-LA –Warsaw, Radio Free Joshua Tree Beatnik
Lounge, Centrum Synagoga Zamość.