Emilli Smart kocha naturę


Bambusowy raj Salco au Naturel! Mało kto wie, że bambus…oprócz swoich walorów zapachowych ma również szereg innych fantastycznych właściwości,
a w połączeniu z solą bocheńską jest wręcz niezastąpiony w pielęgnacji ciała. Bambus zawiera szereg dobroczynnych substancji m.in. flawonoidy, sacharydy, ramnoza, krzemionka, białka, aminokwasy (tyrozyna, arginina, leucyna, histydyna) oraz wiele związków mineralnych. Herbata z liści bambusa zawiera ponadto wiele antyoksydantów, błonnik, aminokwasy, flawonoidy, składniki mineralne, witaminy i węglowodany. Picie herbaty z liści bambusa sprzyja w pozbyciu się nadmiaru wody z organizmu oraz ułatwia trawienie przy czym korzystnie wpływa na wygląd skóry. Wyciąg z bambusa doskonale relaksuje oraz nawilża skórę. Po nałożeniu na skórę staje się ona gładka i miękka.

W delikatnych liściach występują flawonoidy wykazujące silne działanie antyoksydacyjne, dlatego coraz częściej wyciągi roślinne z bambusa pojawiają się w kosmetykach anti-aging oraz w produktach przeciwsłonecznych, gdyż posiadają zdolność pochłaniania promieni UVA i UVB.
Natomiast ramnoza występująca w roślinie sprzyja tworzeniu włókien elastycznych w tkance łącznej.
Flawonoidy są także niezastąpionym składnikiem kosmetyków dla cer z problemem naczyniowym. Wzmacniają ściany kapilarów oraz zmniejszają ich kruchość i przepuszczalność, zapobiegając tym samym ich rozszerzaniu i pękaniu i mają również bardzo dużą skuteczność w leczeniu cellulitu.

Więcej szczegółów bezpośrednio w salonie oraz na www.emillismart.pl