“Botoks”dla włosów

Lśniące i sprężyste włosy to marzenie każdej z nas niestety z upływem lat zmieniają się, tracą elastyczność i zdolność regeneracji – jak opóźnić ten proces, czy jest to możliwe? O opinię w tej sprawie poprosiliśmy Edytę Zborowską – fryzjera, stylistę i szkoleniowiowca z wieloletnim doświadczeniem.
Włosy dojrzałe
Zmniejszająca się ilość kolagenu w naszym organizmie, a w konsekwencji utrata zdolności do odbudowy białka, z którego zbudowany jest włos, stres, zmiany hormonalne działają na naszą niekorzyść. Siwizna to niejedyna oznaka starzenia się włosów – pozostałe to między innymi: utrata gęstości, spadek tempa wzrostu włosa, brak elastyczności, kruchość, obniżenie poziomu nawilżenia.
O skórę głowy należy dbać tak samo jak o resztę ciała – dobrym sposobem jest jej masaż podczas mycia, niestosowanie gorącej wody podczas kąpieli, olejowanie kosmyków. Właściwa, codzienna pielęgnacja, zdrowa dieta, dostarczanie organizmowi witamin szczególnie z grupy B, które dobroczynnie wpływają na nasze włosy, unikanie silnych produktów do stylizacji, regularne podcinanie ich to jednak tylko działania wspomagające.

Farby dla włosów z wymaganiami
Włosy dojrzałe wymagają odpowiedniej pielęgnacji i stylizacji, ale i koloryzacji. Niewiele osób wie że marka JOICO posiada w swojej ofercie produkty dedykowane wyłącznie dla włosów po 40 roku życia. Zwane potocznie “botoksem” dla włosów.

Włosy, tak jak skóra, „czują” zmiany w chemii ciała. Moje Klientki to zauważają i opisują podobnie: włosy stają się grubsze, bardziej szorstkie, matowe, bez połysku oraz siwieją , stają się w odczuciu bardziej niesforne. JOICO Vero K-pak Kolor Age Defy robi ogromny krok naprzód – zmienia niechciany siwy kolor i starzejące się włosy dzięki nowej technologii Age Defy wyposażonej w ekskluzywną i potrójną technologię ochronną Defense Technolgy. Pomimo, że koloryzuje włosy, technologia 3-Defense uwalnia lipidy i ceramidy biomimetyczne, które mają bezpośredni wpływ na kondycję i elastyczność włosów. Ponadto zawarta jest w farbach Quadramine Comlex – białka keratyny, która ma za zadanie dokonać głębokiej rekonstrukcji. Ważnym dopełnieniem tej koloryzacji jest stosowanie kosmetyków z serii K-pak Color Therapy. ” – mówi Edyta Zborowska.
Produkty marki JOICO dedykowane dla dojrzałych włosów przywracają młodość i odpowiadają na potrzeby starzejących się włosów.


Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio podczas konsultacji w salonie Edyta Zborowska Hairdresser

kompleks “nowe miasto”
ul. Legionów 26/28 (budynek H – obok Restauracji Gallo Nero)
43-300 Bielsko-Biała
Kontakt telefoniczny: 510 088 704

Godziny otwarcia:

od wtorku do piątku: 10.00 – 18.00
sobota: 9.00 – 14.00
niedziela, poniedziałek – ZAMKNIĘTE