Bielska Liga Unihokeja – po finale

We wrześniowej edycji Bielskiej Ligi Unihokeja LUCE brały udział 4 drużyny, które w niedzielę 2 października na LUCE Arena rozegrały mecze decydujące o ostatecznej kolejności.

W spotkaniu o trzecie miejsce, po wyrównanej i emocjonującej grze lepsza okazała się drużyna Kąclowa Team wygrywając 5:3 z zespołem Lucky Team. Wszyscy zawodnicy byli jednak zadowoleni z zaprezentowanego poziomu, a obserwatorzy podziwiali wiele płynnych akcji. Ale to był tylko przedsmak emocji, których świadkami byliśmy gdy na boisku pojawili się finaliści: Dudek Team i Golden Team.

luceteam
Toczona w sportowej atmosferze rywalizacja miała dwa oblicza. Dobra taktyka Golden Team w pierwszej połowie zaowocowała celną dobitką Mai Świątek,
a po przerwie Wojciech Mendakiewicz skutecznie zakończył kontrę powiększając przewagę na 2:0. Strategia zespołu Dudek Team, który mając mniej zawodników w kadrze postanowił zachować siły na końcówkę, sprawiła jednak, że faworyci rozgrywek ruszyli do odrabiania strat. Dwie bramki strzelone przez Marka Dudkiewicza doprowadziły do remisu, ale w ostatnich sekundach, choć Golden Team musiał się bronić w osłabieniu, odparł ataki Dudek Team
i po ostatnim gwizdku sędzia Tomasz Baraniec zarządził rzuty karne. Emocje sięgnęły zenitu. Bramkarze Daniel Przewłocki z Golden Team i Tymon Boryń
z Dudek Team spisywali się bardzo dzielnie i po pięciu seriach rzutów karnych mieli na swoim koncie po jednym przepuszczonym strzale. Potrzebne
więc były kolejne serie, które wykreowały bohaterów dnia. Najpierw Władysław Dudkiewicz, jak na seniora rodu przystało, ponownie wykorzystał swoją okazję strzelecką, a następnie Tymon Boryń nie pozwolił się pokonać i w ten sposób został wyłoniony zdobywca złotych medali oraz największego
z pucharów ufundowanych przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej.