Aplikuj.pl organizuje plebiscyt „Absolwent XXI wieku”. Zagłosuj na swojego faworyta

Plebiscyt trwa. Swoje głosy można już teraz oddawać na ulubieńców. Wśród nich Justyna Kowalczyk, Stachursky czy Marcin Wyrostek. Na liście kandydatów osoby zasłużone dla sztuki, kultury, sportu, biznesu, polityki oraz działacze społeczni. Co ich łączy? Wszyscy są absolwentami śląskich uczelni.

Poszukiwania kandydatów można uznać za niezwykle owocne. Zgłoszonych zostało ponad sto osób i wszystkie mają szansę, aby otrzymać tytuł Absolwenta XXI wieku w jednej z sześciu kategorii. Możesz pomóc swojemu faworytowi. Wystarczy, że weźmiesz udział w głosowaniu online, na podstawie którego wyłonieni zostaną laureaci. Możesz to uczynić do 30 listopada 2018 roku.

Głosując – pomagasz!

Organizator Plebiscytu postanowił przekazać za każdy oddany głos 1 zł na cel charytatywny. Beneficjentami zostaną podopieczni Fundacji „Dziecięce Marzenia” z Bielska-Białej. Są to dzieci oraz młodzież, wobec których los nie był łaskawy. Borykają się z niepełnosprawnościami albo wywodzą z rodzin zagrożonych patologią. Za zgromadzone środki, możliwe będzie zorganizowanie zajęć integracyjnych, prowadzenie świetlic środowiskowych czy udzielenie pomocy materialnej tym, którzy potrzebują tego najbardziej. Oddawanie głosów jest dla Ciebie w pełni bezpłatne, trwa kilka chwil, a może przyczynić się do rozwoju młodych osób, które w przyszłości mają szansę sięgnąć po sukces jak ci, którzy ubiegają się o miano Absolwenta XXI wieku.

Absolwenci na medal

Wybór z pewnością nie jest łatwy. Śląskie uczelnie i szkoły wyższe mają powody do dumy. Mogą bowiem poszczycić się szerokim gronem absolwentów, którzy swoim zaangażowaniem i ciężką pracą, odnieśli sukcesy na wielu polach. Wśród ponad stu kandydatów, znajdziemy wielokrotną mistrzynię w biegach narciarskich Justynę Kowalczyk, która ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, zdobywcę platynowych płyt Jacka Stachurskiego, który jest absolwentem Szkoły Bankowości i Prawa w Bielsku-Białej czy Marcina Wyrostka, będącego absolwentem i wykładowcą Akademii Muzycznej w Katowicach. Oczywiście to nie wszyscy. Pełną listę nominowanych znajdziesz tutaj: https://www.aplikuj.pl/absolwent/lista

Plebiscyt został objęty patronatem przez większość uczelni i szkół wyższych w województwie śląskim. Co więcej, w jego popularyzację zaangażowały się regionalne media i placówki oświatowe. Jest to bez wątpienia wyjątkowa okazja do tego, aby uhonorować wybitnych Absolwentów XXI wieku, a także spopularyzować szkolnictwo wyższe na Śląsku. Kto wie, może przyszli studenci pójdą w ślady tych, którzy dziś na swoim koncie mają szereg sukcesów?

Po zakończeniu Plebiscytu nastąpi zliczenie głosów, a oficjalne ogłoszenie listy Laureatów będzie miało miejsce 10 grudnia 2018 roku. Zwieńczeniem akcji będzie wydanie publikacji książkowej, która przybliży sylwetki nagrodzonych.

Więcej informacji o Plebiscycie na stronie: https://www.aplikuj.pl/absolwent

Serwis www.aplikuj.pl jest wydawany przez firmę MediaBielsko.pl, której siedziba znajduje się w kompleksie Nowe Miasto.