Aplikuj.pl – nowoczesny portal pracy

Aplikuj.pl – nowoczesny portal pracy prężnie działa w kompleksie Nowe Miasto. Aplikuj.pl to portal pracy publikujący oferty z regionu. Właścicielem witryny jest firma MediaBielsko.pl z siedzibą w kompleksie Nowe Miasto. Na przestrzeni lat ten popularny dziś portal zyskał zasięg na całe województwo
i część Małopolski, uruchamiając podstrony dla największych miast regionu.
Serwis powstał już 10 lat temu jako praca-bielsko.pl, w celu rozpowszechniania przez Internet ogłoszeń o pracę w Bielsku-Białej i okolicy. Wzrost popularności strony, opracowanie form wsparcia w rekrutacji dla pracodawców i systematyczne usprawnianie panelu, by był jak najwygodniejszy w użyciu, zaowocowały zbudowaniem pomocnej i praktycznej witryny. Stopniowo zdobyła ona popularność w całym województwie śląskim i nie tylko.

W maju bieżącego roku serwis przemianowano na Aplikuj.pl – łączący oferty ze wszystkich dotychczas obsługiwanych lokalizacji, wzbogacony o aktualne informacje na temat rynku pracy i prawa pracy. W nowej odsłonie witryny można za pomocą filtrów wyszukiwać oferty wyselekcjonowane pod względem form zatrudnienia czy wysokości zarobków. Ogłoszenia są też filtrowane według miejscowości, wśród których znajdziemy te większe, jak Katowice, Gliwice, Rybnik, Tychy, a także mniejsze: Czechowice-Dziedzice, Żory, Pszczyna i wiele innych. Serwis obejmuje swoim zasięgiem także kilka miast województwa Małopolskiego.
Internet niewątpliwie umożliwia dziś najskuteczniejszy i najbardziej komfortowy sposób szukania zatrudnienia. Aplikuj.pl idzie z duchem czasu – w planach jest ciągłe unowocześnianie serwisu oraz pozyskiwanie jeszcze większej liczby ofert pracy, również z nowych lokalizacji.
Naszym celem na najbliższy rok jest popularyzacja marki Aplikuj w województwie śląskim. Aspirujemy do pozycji lidera, jaką mamy w Bielsku-Białej, gdzie wyróżniamy się pod względem oglądalności serwisów pracy i liczby publikowanych ogłoszeń.”– mówi Paweł Strykowski, właściciel serwisu.
Witryna ciągle stara się wychodzić naprzeciw potrzebom rynku. Pracodawcy publikujący ogłoszenia mają możliwość stworzenia wizytówki firmy na stronie, zamieszczenia w niej opisu przedsiębiorstwa i odnośników do swoich ogłoszeń. Kandydaci z kolei mogą aplikować bezpośrednio z witryny, załączając dokumenty z dysku i przesyłając wiadomość, przekierowywaną następnie do pracodawcy. Te i inne udogodnienia sprawiają, że Aplikuj.pl z roku na rok staje się najbardziej przydatnym, regionalnym narzędziem internetowym, które pośredniczy między kandydatem do pracy a przedsiębiorcą.