Depilacja laserowa

Nieskazitelna, gładka i pozbawiona owłosienia skóra to odwieczny ideał piękna. Na rynku kosmetycznym istnieje wiele metod depilacji, jednak żaden z nich nigdy nie wykazał długoterminowych efektów.
Tylko światło laserowe może znacząco i trwale zmniejszyć wzrost włosów. Nowoczesny laser MeDioStar Monolith Mediostar Polska został zaprojektowany do szybkiej, bezbolesnej i trwałej epilacji, nie powodując podrażnień skóry.
Jak to działa?
W trakcie zabiegu światło lasera wnika w głąb skóry, jest wchłaniane przez barwnik włosów -melaninę i przekształcane w ciepło. Wytworzone w tkance ciepło nie tylko niszczy cebulki włosów ale także naczynia je odżywiające. Jest to możliwe dzięki innowacyjnemu zastosowaniu dwóch długości fali:
– 810nm – długość działająca na melaninę (podobnie jak w powszechnie używanych laserach Light Sheer i Vectus)
– 940nm – długość dająca dodatkowe działanie na naczynia krwionośne poprzez zaburzenie ukrwienia mieszków włosowych – włosy pozbawione ukrwienia nie są odżywiane i nie mogą odrastać. Synergia tych dwóch długości fali sprawia, że uzyskane efekty cechują się wyjątkową trwałością bez naruszenia otaczającej skóry. Dotychczas epilacja laserowa kojarzyła się z długimi zabiegami i znaczną bolesnością. Dzięki systemowi transmisji energii TAPER profil plamki jest jednorodny i zapewnia równomierne rozprowadzenie energii w całym polu zabiegowym. Dodatkowo plamka otoczona jest powierzchnią chłodzenia skóry kontaktem 360 °, co gwarantuje maksymalny komfort i bezbolesność zabiegu. Nie bez znaczenia jest również system wykonywania zabiegu in motion, który pozwala znacznie skrócić czas jego trwania. Laser MeDioStar Monolith oferuje jednak więcej niż tylko samą epilację. Korzystne wyniki obserwuje się u pacjentów z rozszerzonymi naczynkami czy naczyniakami. Zabiegi te są nieinwazyjne i nie wymagają znieczulenia. W ich przypadku wykorzystuje się głowicę o długości fali 940nm, która wykazuje wysoką absorpcję do hemoglobiny oraz oxyhemoglobiny i umożliwia zamykanie dużych naczyń na nogach o średnicy 0,5 mm – 2 mm.

Laser MeDioStar Monolith można wykorzystać również do zabiegu fotoodmładzania skóry twarzy, szyi i dekoltu oraz ciała,zwłaszcza wiotkości ramion i wewnętrznych obszarów ud . Wiązka światła emitowana przez laser powoduje przegrzanie skóry, co doprowadza do skrócenia oraz przebudowy włókien kolagenowych i elastynowych. Efektem tego jest poprawa napięcia i jędrności skóry, wytworzenie nowych włókien kolagenowych, a w rezultacie odmłodzenie jej wyglądu.
Więcej informacji można otrzymać bezpośrednio w salonie Tkalni Urody Centrum Nowoczesnej Kosmetologii oraz pod numerem telefonu:
☎️ 533 463 443